Dzięki temu rozwiązaniu ból pleców zniknie!

0

Ból pleców – zjawisko nad wyraz nieprzyjemne i uciążliwe, znęca się bezlitośnie nad istotą ludzką mniej więcej od momentu rozpoczęcia szkoły. Na początku wynika z nadmiernie ciężkiego plecaka, potem w dorosłości za dużo się stoi lub za dużo siedzi, albo śpi w niewygodnej pozycji w miejscu do tego nieprzeznaczonym.

Może to być z dwóch powodów:

  • za dużo pracy

  • za dużo imprez 🙂

Ale tak na poważnie – ból pleców to nie przelewki i problem który może rozwinąć się do poważniejszych rozmiarów. Dlatego warto dbać o prawidłową postawę ciała i z rozwagą dopasowywać zawartość toreb/plecaków którymi obciążamy nasze barki.

Życie jednak nie oszczędza nikogo, czy to małego, czy dużego. Torby i plecaki swoje ważą, wiedzą to wszyscy uczniowie, studenci, a także pasjonaci obozów wędrownych (noszących swoje ubrania, jedzenie i spanie na plecach przez dłuższy czas).

Różnego typu rozwiązania zostały już opracowane, czy to w postaci plecaków które można ciągnąć za sobą na rączce jak walizkę (co z kolei wykrzywia w prawo lub w lewo), czy też pasa biodrowego, który zdejmuje ciężar z kręgosłupa i przenosi go na biodra.

W każdym jednak z tych przypadków nie zachowujemy odpowiedniej postawy. Nosząc ciężki  plecak, garbimy się, kierujemy ramiona do przodu, sprzyjając w ten sposób napięciu mięśni, nieprawidłowemu ich ułożeniu, a w wyniku tego – bólowi.

Teraz jednak paski plecaka nie muszą wpijać się w ciało i szkodzić naszej sylwetce. Dzięki bardzo prostemu, lecz genialnemu pomysłowi. Mowa tutaj o Super Straps, które nałożone na ramiączka plecaka pozwalają regulować jego ułożenie i zdecydowanie zwiększają komfort noszenia.

W zależności od tego, jak ciężki jest plecak (i nie tylko, Super Straps można nałożyć także na nosidełko dla dziecka) oraz jak długo obciążenie nosimy, możemy dopasowywać nacisk szelek tak, aby poczuć się komfortowo.

 

Podstawową korzyścią jest to, że można zachować swój plecak, bez potrzeby topienia pieniędzy w nowym, syperwygodnym, z odjechaną-w-kosmos technologią. Wystarczy domontować Super Straps, a komfort użytkowania znacznie wzrośnie. No i są właściwie niewidoczne.

Odejmując nacisk 27 lbs (ok.12kg) na naszą szyję, Super Straps sprawia że poprawia się pozycja naszej sylwetki, z tej nieprawidłowej na właściwą, co zmniejsza ryzyko, że ból pleców znów nas dopadnie.

Idealne rozwiązanie właściwie każdej sytuacji związanej z dźwiganiem ciężaru na plecach. Warto także wspomnieć o innym, także pozytywnym skutku jaki wynika z używania Super Straps. Poprawia się nasza sylwetka, trzymamy się prosto, nie garbimy się, nie patrzymy w dół. A udowodnione jest, że taka otwarta i prosta postawa ciała dodaje pewności siebie i zdecydowanie wpływa na poprawę samopoczucia.

Podsumowując, z używania Super Straps wynikają same korzyści.

Tutaj możecie posłuchać, co do powiedzenia na Katherine, inicjatorka projektu oraz osoby poproszone o wypróbowanie Super Straps.

 

Super Straps dostępne są na razie formie start up’u na stronie , w cenie 49$ (w sprzedaży detalicznej pojawią się w październiku 2018 i będą kosztować 75$).

Źródło Kickstarter How to survive it Funny Resources
Może ci się spodobać