Buty dla zdrowia i dla wygody

0

Buty są jedną z podstaw wygody i codziennego komfortu. Ułożenie stopy w obuwiu ma znaczenie na każdym etapie naszego życia. Jeśli jest ono nieodpowiednie, prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Zwłaszcza w młodym wieku.

Dlatego już na samym początku warto zadbać o odpowiednie obuwie. Te dostępne w sklepach, zwłaszcza w cenie niewygórowanej, mają pewne wady konstrukcyjne, które nie sprzyjają prawidłowemu rozwojowi stopy dziecka.

Także z tego powodu, aby ograniczyć wydatki rodziców, a jednocześnie zapewnić dzieciakom możliwość rozwoju zdrowych stóp, niezależnie od zamożności portfela, John Poulton zaprojektował Splay Athletics.

Wykonane w 100% z bawełnianego płótna. Taki jest także skład podszewki wewnątrz buta.Twórca projektu może udzielić więcej informacji na ten temat:

Płaska podeszwa wykonana z gumy zapewnia odpowiednią amortyzację, jednocześnie nie odcinając stóp od wrażeń sensorycznych. Dzięki temu nie powodują też wady postawy, gdyż podeszwa jest jednakowej grubości – nie jest podwyższona pod piętą, nie wymusza nadmiernego przodopochylenia.

Także dzięki odpowiedniej elastyczności cholewka nie ściska palców, nie przyczyniając się w ten sposób do deformacji stawów i mięśni. Zapinane na rzepy z gumowymi uchwytami doskonale dopasowują się do kształtu stopy.

Buty dostępne są w czterech kolorach:

Występują w rozmiarach od 23 do 35. Świetnie sprawdzą się na szkolnej podłodze jak i w lesie oraz na podwórku.

Spełnią oczekiwania estetyczne zarówno chłopców i dziewczynek. Ich uniwersalny charakter sprawi że będą pasowały prawie do każdego ubioru.

Cena, w jakiej obecnie są dostępne, wynosi 35$ za parę. Czyli zdecydowanie taniej niż specjalistyczne buty z wyprofilowaną wkładką.

Więcej można dowiedzieć się na stronie:

Źródło Kickstarter
Może ci się spodobać