Drewno i whiskey – akcesoria mężczyzny eleganckiego

0

Smak whiskey rozpływający się na języku, kunsztowny drewniany barek i blask ognia z kominka. Rozbudza wyobraźnię? Przywołuje uczucie melancholii i spokoju związanego z takim spędzaniem wieczoru? Słusznie.

Dobra whiskey, pięknie i solidnie wykonane drewniane meble oraz polana trzaskające w kominku kojarzą się z luksusem. Cóż, nic dziwnego, często postrzegane są jako jego wyznaczniki. Zwłaszcza smak dobrej, drogiej whiskey,  długo leżakującej w drewnianej beczce, a które teraz zdobi nasz barek. Smak alkoholu determinowany jest przez rodzaj drewna użytego do wykonania beczki, więc nie może być to byle co. Jest 12 rodzajów dębu który stosuje się do budowy beczek. Najczęściej jest to biały dąb amerykański lub dąb europejski. Beczki przed pierwszym użyciem są wypalane, co jest czynnikiem zapewniającym niezwykły smak i aromat. Ma też na to wpływ struktura chemiczna drewna. Whiskey leżakuje w beczkach w których uprzednio leżakował bourbon lub cherry, przy czym doświadczenia pokazały że lepszy smak ma ten trunek z beczek po cherry. Walory smakowe które alkoholowi drewno nadaje, z czasem mijają. Beczka użytkowana trzykrotnie po 10 lat nie będzie miała na to wpływu.

I z takich właśnie beczek powstają spinki do mankietów projektu formy Oak Company. Okucia wykonane są natomiast ze stali chirurgicznej.

Są naprawdę piękne.

Są lekko wygięte, przez to idealnie dopasowują się do mankietu.

2

Szyjka jest zakrzywiona, aby spinka się nie obracała.

4

Ma też ona owalny kształt, dzięki czemu lepiej się dopasowuje.

3

Płaska powierzchnia w tylnej części zapobiega odpinaniu.

Do nabycia w cenie 49$. Cena detaliczna będzie wynosiła 90$.

Zakupić można klikając w logo:

kickstarter-logo-light

BRAŁABYM.

Może ci się spodobać