Dzięki temu urządzeniu zrobisz idealne zdjęcia!

0

Zdjęcia, grafiki i obrazy wypełniają otaczający nas świat. Z każdej strony atakują nas bilboardy, reklamy, plakaty i wiele innych. Dobre zdjęcie mówi więcej niż słowo pisane, często nawet stanowi decydujący argument. Produkt lepiej sfotografowany lepiej się sprzeda, a spośród dwóch osób zatrudniona zostanie ta, która lepiej wyszła na zdjęciu umieszczonym na CV.

No niestety, takie mamy brutalne czasy, zdominowane przez wizerunek.

Dlatego każdy z nas dba o to, co wstawia w internet, na swój portal społecznościowy. Staramy się zrobić możliwie najlepsze zdjęcie, ewentualnie poprawić je w programie graficznym.

Jak nas widzą, tak nas piszą, a pierwsze wrażenie robi się tylko raz.

Dobry aparat nie gwarantuje zrobienia dobrego jakościowo zdjęcia. Trzeba do tego trochę umiejętności i pomysłu.

Ale w związku z tym że technologia ciągle idzie do przodu, a umiejętności w pewnych kwestiach można nią zastąpić, to stało się tak i w przypadku fotografii.

Urządzenie o nazwie Aurga to akcesorium DLSR, które jednocześnie zapisuje nasze zdjęcia w chmurze. Działa podobnie, jak opisany już kiedyś Arsenal.

Mocowane jest na aparacie, dokładnie tak samo jak zewnętrzna lampa błyskowa.

Nie tylko zapisuje zdjęcia które zrobimy, ale także, kiedy wybierzemy jakie zdjęcie chcemy zrobić, wyszukuje on podobne grafiki i dostosowuje ustawienia aparatu tak, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

W urządzeniu można też umieścić dodatkową kartę pamięci.

Procesem robienia zdjęcia i dostosowania parametrów można też sterować przez aplikację w telefonie. Można oddalić się od sprzętu na odległość maksymalnie 100 stóp (ok. 30 m).

Kompatybilne z ponad 60 modelami aparatów dostępnych na rynku.

Awaryjnie może posłużyć też jako ładowarka do telefonu.

To urządzenie poradzi sobie także z wykonaniem timelapse:

I HDR (High Dynamic Range):

Podsumowując – pomysł jest bardzo ciekawy. Osobom które profesjonalnie zajmują się fotografią ułatwi i przyspieszy trochę pracę. A osobom którym zależy na zrobieniu dobrego zdjęcia na potrzeby prywatne, zapewni pożądany efekt bez wielkiego wysiłku.

Ogromną ilość funkcji, jakie to urządzenie posiada, ułatwiając w ten sposób zrobienie idealnego zdjęcia, można poznać tutaj:

Cena samego urządzenia na chwilę obecną wynosi 89$. Czy to dużo czy nie, zależy od zasobności portfela kupującego i ile byłby gotowy za to zapłacić.

Dokładne informacje na temat przebiegu procesu produkcji oraz szczegółów technicznych można znaleźć na stronie

Źródło EvilEnglish Kickstarter
Może ci się spodobać