Jak zgłosić oszustwo na Aliexpress? Znam sposób byś miał to w dup*

Polacy oszaleli z ilością zamówień odkąd wprowadzono na Aliexpres płatności Przelewy24 czy PayU, a na dodatek InPost uruchomił współpracę dzięki której paczkę odbierzesz w Paczkomacie. Niestety Aliexpress nadal jest popularne z oszustw i nie jest tak bezpieczne jak chociażby Allegro. Za chwilę dowiesz się co może Ci pomóc w uniknięciu oszustwa.

Bądź Zakupowym Ninja

Podstawową sprawą na Aliexpress jest odpowiedni wybór sprzedawcy. Ten sam produkt może być sprzedawany nawet przez 2000 różnych sprzedawców a różnica w cenie może wynosić $50 USD w zależności u którego kupujemy. Jak się bronić przed zawyżonymi cenami oraz skąd wiedzieć któremu sprzedawcy zaufać?

Każdy Zakupowy Ninja wie że odpowiednio dobrane narzędzie do zadania prowadzi do radosnego sukcesu!

Wtyczka która załatwia sprawę

Mam nadzieję że posiadasz na swoim urządzeniu przeglądarkę Chrome, Firefox lub Operę ponieważ wtyczkę którą rekomenduję zainstalujesz właśnie na tych przeglądarkach. Wtyczka o której mowa nie jest taką byle wtyczką. Uzbraja serwis Aliexpress w kilka przydatnych dodatków i informacji. Wtyczka nazywa się AliTools.

alitools.io

Kiedy znajdujemy się na stronie produktu z Aliexpress w dolnym lewym rogu pojawi się dodatkowy panel na którym znajdziemy pełno przydatnych informacji. Jedną z ciekawszych opcji jest sprawdzanie historii ceny tego produktu u tego sprzedawcy. Dzięki tej funkcji zawsze możemy podejrzeć czy przypadkiem sprzedawca nie oszukuje z “Oferta teraz promocja najtaniej”. Aha zapomniałem wspomnieć, że wtyczka jest prawie w całości przetłumaczona na język polski. 😁

Na powyższym przykładzie widać że sprzedawca oferował wcześniej opaskę Mi Band 4 około 5 zł taniej. Dodatkowo pod przyciskami “Kup teraz” znajdziemy nową sekcję która daje wspaniałe podsumowanie potrafiące ocenić sprzedawcę na podstawie kluczowych danych.

Pod uwagę brane są takie parametry jak:

  • Od kiedy sprzedawca istnieje na platformie
  • Czy kupujący nie mają problemu z kontaktem ze sprzedawcą
  • Jak bardzo produkt wysyłany jest zgodny z opisem
  • Czy sprzedawca zapewnia szybką wysyłkę
  • Dodatkowo dowiesz się czy sprzedawca sprzedaje popularne markowe produkty czy jakieś buble

Jakich Sprzedawców Unikać na Aliexpress?

Wtyczka podpowiada jakich sprzedawców lepiej unikać na aliexpres. Gdy sprzedawca zazwyczaj zwleka z wysyłką lub “zapomina” wysyłać produktów jego ocena wiarygodności spada. Nie musisz również zbyt dokładnie przeglądać recenzji produktu ponieważ wtyczka obniży ocenę sprzedawcy gdy wykryje niskie opinie. Dodatkowo na pierwszy rzut oka będziesz wiedzieć czy sprzedawca przypadkiem nie założył konta wczoraj.

Najlepiej unikaj sprzedawców którzy mają zbyt mało ocen ponieważ jest ponad 50% szansy że po zakupie będziesz musieć za miesiąc prosić Aliexpress o zwrot kosztów a produktu nigdy nie zobaczysz. Nadal wielu sprzedawców próbuje szybko dorobić sprzedając produkty które nie istnieją lub takie których jakość BARDZO odbiega od oferowanych na aukcji.

Jak włączyć sekcję weryfikacji sprzedawcy?

Domyślnie nie widać sekcji weryfikacji sprzedawcy znajdującej się pod przyciskiem Kup Teraz. Aby ją włączyć wystarczy kliknąć w lewym dolnym rogu ikonę koła zębatego i w ustawieniach kliknąć “Sekcja weryfikacji sprzedawcy na stronie produktu”

Przykład sprzedawcy przy którym rekomenduje przejrzeć uważnie recenzje i zdjęcia kupujących. Dodatkowo jak widzisz powyżej wtyczka posiada Ciemny Motyw

Domyślnie nie widać sekcji weryfikacji sprzedawcy znajdującej się pod przyciskiem Kup Teraz. Aby ją włączyć wystarczy kliknąć w lewym dolnym rogu ikonę koła zębatego i w ustawieniach kliknąć “Sekcja weryfikacji sprzedawcy na stronie produktu”

Turbo szybkie przeglądanie zdjęć od kupujących?

Ile razy skrolujesz tylko po to by przeglądać realne zdjęcia od kupujących, końca otwartych kart nie widać, a czas leci jak pierd*lnięty. Wtyczka do Aliexpress również tutaj okaże się pomocna. Wystarczy kliknąć w lewym dolnym rogu recenzje a pojawią się wszystkie zdjęcia od kupujących w jednym miejscu.

AliTools na Androida oraz iOS’a?

Jeżeli koniecznie chcesz hasać po Aliexpres na swoim smartfonie nie musisz się martwić. Android oraz iOS też dostali swoje wersje. Niestety opinie nie są tak dobre jak o wtyczkach na PC’cie, ale da się je w praktyce wykorzystać. Po prostu wejdź w AppStore lub Sklep Play na swoim urządzeniu i wpisz ALITOOLS.

Pamiętaj!
Jeśli artykuł był pomocny nie zapomnij udostępnić go znajomym i dać follow na Facebooku, Twierze oraz Instagramie ! 🤑 Dzięki!

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

Źródło Oryginalna Strona AliTools Aliexpress
Powiadom mnie
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się tym co myślisz, dodaj komentarzx
()
x