Klocki z korka to gwarancja bezbolesnej zabawy!

0

Klocki lego to smak dzieciństwa i wspomnienie beztroskich czasów. Minęło już tyle lat, a one nadal popularne. Zmieniły się oczywiście, opracowywane są coraz to nowe serie, tematy i wersje. Ma to swoje wady i swoje zalety. Zaletą jest to, że wpasowują się w zainteresowania współczesnych dzieciaków, wadą natomiast modułowość – nie sprzyja to rozwojowi takich wartościowych cech charakteru jak cierpliwość i kreatywność.

Niewątpliwie jednak do zalet należy zaliczyć różnorodność. To bardzo dobrze, że można znaleźć klocki dla chłopców i dziewczynek, dla starszych i dla młodszych.

Jest jednak jedna wada, na którą zwracają bardziej uwagę dorośli niż dzieci – chociaż dotyczy ona obu kategorii wiekowych. Wdepnięcie na lego bosą stopą to niewyobrażalny ból i najgorsza tortura.

Dlatego takie miękkie lego nie było by złym pomysłem. Wymagało to tylko pomyślenia, z jakiego materiału najlepiej je stworzyć, żeby nadal można było budować   I tak powstały one:

Producenci klocków Qurkies, ponieważ taka jest nazwa tego produktu, zdecydowali się wykonać je z dębu korkowego. Tego samego, z którego powstają korki do butelek. A konkretnie z odpadów produkcyjnych, dzięki czemu jest to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie.

Maskotką klocków jest Pan Qurkie, którego wizerunek można z nich ułożyć. Same zaś klocki wyglądają następująco:

I jak już wspomniałam, bez obawy można na nie nadepnąć bosą stopą i nie przypłacić tego przejmującym bólem śródstopia (uchronić przed tym mogą także skarpetki Skinners).

Co na pewno jest korzyści z korzyści posiadania tych klocków, to możliwość rozszerzenia posiadanego już zestawu klocków Duplo, z którymi można swobodnie i na różne sposoby łączyć Quirkies. Co zapewnia szeroką gamę nowych właściwości, np. pływanie.

A także tworzenie zróżnicowanych konstrukcji:

Na jaki sposób jeszcze można rozbudzać kreatywność dziecka tymi klockami? Można dać im farby lub flamastry i nadać klockom dowolny kolor. Co zdecydowanie korzystnie wpłynie na zaangażowanie dziecka w zabawę. I dodatkowo rozwinie zdolności manualne dziecka.

Zdecydowanie jest to pomysł ciekawy, nowatorski oraz przynoszący wiele korzyści. Zarówno dziecku jak i rodzicom, z pewnością także przyniesie wiele radości i urozmaici posiadany już zestaw klocków.

Cena Qurkies w tej chwili waha się od 15 do 150$, w zależności ilości klocków oraz tego, czy dodany jest zestaw z postacią Pana Qurkie.

W sprzedaży dostępne będą w lipcu 2018, a więcej informacji można uzyskać na stronie

Źródło Pixabay Kickstarter
Może ci się spodobać