Morpher, czyli pierwszy kieszonkowy kask.

0

Wyprawy rowerem po mieście, jeśli wyznaczone są ścieżki rowerowe i przestrzeń jest dobrze zaplanowana, należą raczej do przyjemności. Jest to tez wygodny środek transportu, a także szybki. Dzięki niemu omijamy wszystkie korki w godzinach szczytu i nie trzeba kisnąć w aucie czy autobusie.

Większość rowerzystów, jak wynika z moich przynajmniej obserwacji, porusza się po mieście bez kasku. Można, oczywiście. W większości przypadków nic się nie dzieje i wracamy z wojaży w jednym kawałku. Cóż, zawsze może być ten pierwszy raz. Lepiej wtedy mieć na głowie kask, który zapewnia zawsze choćby minimalną ochronę.

Powodem dla którego sporo rowerzystów kasku nie używa jest jego rozmiar. Jest to bądź co bądź, całkiem spory balast, z którym kiedy zsiądziemy z roweru nie zawsze mamy co zrobić.

Fajnie by było, gdyby kask dało się schować w torebkę albo kieszeń? Już można!

W wyniku wypadku drogowego którego twórca tego kasku padł ofiarą, postanowił on w trosce o innych rowerzystów miejskich stworzyć Morpher. Przygotowywane są też wersje do jazdy bardziej wyczynowej.

20141203023539-White_Morpher_-_Open_and_shut_-_Popsci

To kask, który składa się zupełnie na płasko kiedy nie jest już potrzebny. Schować go można wtedy w kieszeń ( taką ciut większą) lub w plecak/torebkę/torbę na laptopa.

Dostępny w różnych wersjach kolorystycznych wykonany jest z materiałów pochodzących z recyklingu. Nie oznacza to jednak że nie jest wytrzymały. Zaprojektowany tak, aby chronić głowę jak standardowy kask.

20131107080247-Black_Helmet_Yellow_Butterfly

Lubisz kolor czerwony? Nie ma problemu!

20131107082359-shoot-me-studios-9965

Na razie jest to StartUp. Aby ten kast powstał i był dostępny dla każdego, potrzebne są fundusze. O tym opowie Wam pomysłodawca:

Jak na razie w cenie 119$. Cena detaliczna wynosić będzie 152$. Zamówić warto teraz, choć trochę taniej, a na własnym życiu i zdrowiu oszczędzać się nie powinno. Dostępny w sprzedaży w kwietniu 2017.

Ja BRAŁABYM.

Żeby sobie kupić, kliknij w logo:

indiegogo

Może ci się spodobać