Muse – Najlepszy Hybrydowy Smartwatch Na Świecie?

0

SSmartwatche to temat, który wzbudza dużo zainteresowania. Z jednej strony oferują naprawdę ciekawe możliwości, z drugiej jednak daleko im jeszcze do doskonałości. Na szczęście powstaje coraz więcej akcesoriów, które starają się odpowiedzieć na potrzeby różnych grup docelowych.

Przykładem tego typu urządzeń są smartwache hybrydowe. Nie posiadają one ekranu dotykowego i na pierwszy rzut oka niewiele różnią się od klasycznych zegarków – wewnątrz są jednak naszpikowane najnowszymi technologiami i zaawansowanymi sensorami. Dzięki takiemu doborowi rozwiązań, mogą one trafić w gusta osób, które oczekują więcej od swojego urządzenia, ale nie są fanami nowoczesnego wzornictwa. Hybrydy są również pozbawione najczęściej wymienianej wady “klasycznych” smartwarchy – konieczności częstego doładowywania.

Obecnie macie okazję załapać się na projekt właśnie takiego zegarka – Muse. Według twórców, jedną z największych zalet ich dzieła jest roczne działanie bez konieczności wymiany baterii. Co więcej, mimo pozornie tradycyjnego designu, w hybrydowym smartwatchu znajdziemy zaskakująco dużo funkcji. Oprócz systemu alarmów i powiadomień, Muse ma oferować m.in.

  • czujnik promieniowania ultrafioletowego,
  • płatności NFC,
  • automatyczne przystosowywanie się do stref czasowych,
  • integrację z usługą IFTTT i
  • monitorowanie aktywności fizycznej.

Wszystkim pokierujemy z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej – Muse AI.

muse-smartwatch-najlepszy-dobrebranie-startup-funkcje

Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach – Muse Minimo oraz Muse Grandeur. Zegarki nie różnią się od siebie w drastycznym stopniu jednak tańsza wersja nie oferuje płatności NFC. Wybór Minimo nie skazuje nas również na permanentny brak płatności zbliżeniowych. Funkcjonalność ta została umieszczona w samym pasku zegarka, który można w razie potrzeby wymienić na wersję z NFC. Inne różnice obejmują tarczę i wskazówki oraz materiał, z którego wykonano szkło. Obydwa warianty, stworzone z wysokiej jakości stali nierdzewnej, są odporne na wodę do głębokości 50 metrów.

muse-smartwatch-najlepszy-dobrebranie-startup-prezentacja

Obecnie dostępne jest 10 modeli – 6 dla wersji Grandeur oraz 4 dla Minimo. Twórcy zapowiadają ujawnienie kolejnych 6 jednak liczba wszystkich zegarków dla danego modelu to 2182. Nie jest to szczególnie ograniczona dostępność, choć część osób może docenić fakt, że należą do grona nieco ponad 2 tysięcy użytkowników danego modelu Muse na całym świecie.

muse-smartwatch-najlepszy-dobrebranie-startup-wyglad

Co ciekawe, twórcy przygotowali nawet mobilną grę strategiczną – Planetwatch, która ma premiować użytkowników za ich aktywność. Ten ostatni element należy potraktować bardziej jako ciekawostkę jednak dobrze pokazuje on stopień zaangażowania osób odpowiedzialnych za projekt.

Kampanię wsparło już niemal 500 osób, dzięki którym udało się zebrać ponad 68 tysięcy dolarów czyli niemal trzykrotnie więcej niż pierwotnie zakładano. Zbiórka potrwa do 23 lipca 2018 i przyciągnęła uwagę np. portalu Business Insider.

muse-smartwatch-najlepszy-dobrebranie-startup-elementy

Zakup wersji Minimo to wydatek około 98$, a Grandeur to mniej więcej 148$. Po zakończeniu zbiórki, obydwa warianty będą droższe o nieco ponad 50%. W porównaniu do bardziej zaawansowanych smartwatchy takich jak Apple Watch czy Samsung Gear, cena wydaje się rozsądna. Oprócz wszystkich przydatnych funkcji otrzymujemy w końcu sensownie wykonany zegarek.

Muse wydaje się interesującym przedsięwzięciem, które może spełnić oczekiwania osób, które oczekują czegoś więcej od zegarka jednak nie mają ochoty ciągle ładować smartwachy. Do największych zalet należy z pewnością długi czas działania, płatności, elegancki design oraz możliwości, które oferuje dedykowana aplikacja. Czy takie rozwiązanie spełnia Wasze oczekiwania? Dajcie nam znać w komentarzach!

Więcej informacji znajdziecie na:

 

 

Gościnny artykuł powstał dzięki:
Grzegorz Świerniak
Redaktor Technologiczny bloga PayLane

 

 

Źródło KickStarter Unsplash
Może ci się spodobać