Ta mysz to spełnienie marzeń każdego gracza!

0

Mysz komputerowa – podstawowy przedmiot, bez którego obsługa komputera stacjonarnego była by delikatnie mówiąc niewygodna. Jedno proste urządzenie, które jest tylko uzupełnieniem dla tak potężnej maszyny jak komputer, znacząco usprawnia jego działanie i od lat właściwie jest niezastąpione.

Oczywiście w laptopach są touchpady, ale część ludzi rezygnuje z używania ich i wybiera tradycyjną mysz.

I wydawało by się, że w takim urządzeniu niewiele można zmienić czy udoskonalić. A jednak przeszliśmy od myszy podłączanych do stacji centralnej, do laserowych myszy bezprzewodowych. Sama mysz nie służy już tylko do sterowania kursorem i klikania. Mają coraz więcej przycisków, sterujących bardziej zaawansowanymi funkcjami w naszym komputerze.

Specyficzną grupą społeczną, która często dużą wagę przykłada do wyboru myszy, są gracze. Liczy się dla nich szybkość działania, to jak układa się dłoni, oraz to czy da się przy jej użyciu obsługiwać pewne funkcje bez minimalizowania okna gry.

Obecnie w kategorii najwygodniejszego urządzenia do obłsugi gier, czołowe miejsce zajmuje pad (kontroler). Współczesne gry także tworzone są w taki sposób, że sterowanie w nich dopasowane jest właśnie do pada.

Na pewno nie wszyscy pamiętają, ale zanim pojawiły się pady, bardzo popularnym narzedziem, które służyło do sterowania w grach, był joystick. Tak samo, jak w przypadku pada, można był kierować ruchami bohatera i inicjować różne akcje. Fakt, były mniej zaawansowane, jednak swego czasu, ten kto miał joystick, był gość i musiał znosić zazdrosne spojrzenia rówieśników. Nadal oczywiście można joystick zakupić, są teraz bardzo zaawansowane, ale jednak nadal dość duże. No i nie budzą aż tyle emocji, co te z zeszłego wieku, kompatybilne ze starymi konsolami.

Grupa pasjonatów techniki, elektroniki i gier, postanowiła trochę popracować nad oklepanym urządzeniem jakim jest mysz komputerowa i nadać jej nowy charakter. Mianowicie, połaczyć mysz z joystickiem. A kontretnie dwoma, z których jeden umieszczony jest wewnątrz, a drugi jest zewnętrzny. Ta mysz nazywa się Lexip.

Pierwszy z joysticków, wewnętrzny, działa w odpowiedzi na ruchy naszej dłoni – jest on wbudowany pod górną osłoną myszy, która jest ruchoma i umożliwa przechył w czterech kierunkach.

 

 

Co prezentuje się w sposób następujący:

Ten drugi, zewnętrzny, znajduje się w miejscu w którym z reguły umieszczamy kciuk, co jest przemyślanym rozwiązaniem.

 

Co z kolei wygląda tak:

Dokładnie o prokjekcie opowie wam jego pomysłodawca:

Pomijając funkcjonalność, jaka charakteryzuje tę mysz, trzeba przyznać twórcom że zadbali o ładny i staranny design, na który przyjemnie się patrzy. Kształt jets optymalny, a efekty świetlne są dodatkowym bajerem.

Mysz Lexip kompatybilna jest z większością popularnych gier. Oto lista niektórych z nich:

Projekt zdecydowanie jest ciekawy, wyróżnia się sporód innych dostępnych na rynku. To naprawdę świetny prezent dla zapalonego gracza.

Jego cena to na chwilę obecną 99€. Dość dużo, jak na jedną małą mysz, choćby z dwoma joystickami i mrygającymi światełkami. Lepiej trochę pooszczędzać i zabrać gracza-piwniczaka w jakieś ciekawe miejsce, żeby się przekonał że w rzeczywistości też są całkiem niezłe grafiki.

Więcej o produkcie można dowiedzieć się na stronie 

 

Źródło KickStarter Pixabay 3d Ocean
Może ci się spodobać