Najlepszy sposób na pozyskiwanie miodu

Miód jako naturalny antybiotyk przynosi wiele korzyści naszemu zdrowiu. Zwłaszcza jesienią czy zimą, napić się takiej pysznej herbatki z miodkiem i cytrynką…sama przyjemność ( ale trzeba uważać, miód jest bardzo kaloryczny;).

Żeby jednak taki dobry miodek mieć, pszczółki muszą go zrobić. A potem ktoś musi go z tego ula zebrać, żeby mógł trafić do naszego kubka z herbatą. Odbywa się to przy dużej ilości dymu, ryzyku ze strony pszczelarza którego te małe, pożyteczne stworzonka mogą użądlić oraz  niestety – przy wyciąganiu i chowaniu ramy zawsze kilka pszczół ginie.

W związku z tym, że bez tych małych, pasiastych, latających owadów nie istniało by życie na świecie, znalazło się kilku ludzi którzy wymyślili sposób na pozyskiwanie miodu bez ofiar.

Nazywa się on Honeyflow.

honey_draining_1-gallery173_Feb18220338

Polega na tym, że pszczoły wypełniają pyłkiem, a następnie zalepiają woskiem w pełni widoczne dla pszczelarza plastry, których obsługa nie wymaga bezpośredniego kontaktu. Na tej podstawie można stwierdzić, kiedy miód można już zebrać.  Konstrukcja plastrów jest ruchoma. Za pomocą specjalnej dźwigni następuje przesunięcie struktury i miód zaczyna spływać przewodem bezpośrednio do słoika.

Jest to niesamowite udogodnienie, niesamowicie przyspieszające proces produkcji, oraz obniżające jego koszty. Także eliminowana jest konieczność częstej wymiany plastrów na nowe. A co najważniejsze, ginie mniej pszczół których i tak jest już mało. No i pszczelarz wychodzi z całego procesu bez uszczerbku.

Tak wygląda ta struktura podczas pracy pszczółek:

bees_working_frame-gallery173_Feb18220342

A tak wygląda to urządzenie w całości:

G0027534-gallery173_Feb19104806

Jest tak proste w obsłudze że poradzą sobie nawet dzieci. A ilość pysznej radości z tego płynąca – nieskończona:

Także jest to wynalazek wprowadzający totalną rewolucję w pszczelarstwie.

Jeśli więc przyjdzie mi do głowy zakładać własną pasiekę – to na pewno BRAŁABYM.

Ceny są wysokie – ok. 300$ za ramy, oraz ok. 700$ za całą konstrukcję. Jednak przy planach rozwoju firmy i korzyściach płynących (dosłownie) z tego urządzenia, warto zainwestować.

Więcej szczegółów pod adresem:

www.honeyflow.com

 

Źródło Honeyflow
Może ci się spodobać