Nowość – buty w pigułce.

0

Wybieraliście się kiedykolwiek na wycieczkę pieszą w góry? Część z Was na pewno. Tym, którzy do tej pory nie próbowali, zdecydowanie polecam. Świeże powietrze, piękne widoki, nocowanie w namiocie, przyjemne zmęczenie w nogach. Nie jest to zabawa dla każdego, ale warto spróbować.

america-2271828_960_720

Z takimi wakacjami wiąże się pakowanie w plecak. Spakować się trzeba mądrze, zabrać tylko co potrzebne, lekkie, nie zajmujące dużo miejsca. Ułożenie ciuchów też ma znaczenie, dla objętości plecaka, najistotniejsze są jednak waga i  rozmiar.

wanderer-455338_960_720

A tym co najczęściej zajmuje najwięcej miejsca, a kluczowe jest dla naszego komfortu podczas wyjazdu, są buty. Często jest tak, że zabiera się jedną parę, którą ma się na nogach. Warto jednak było by pozwolić tym butom odpocząć od stóp, a stopom od butów, żeby i jedno i drugie przestało śmierdzieć potem. Zabrać można ze sobą klapki, czy ewentualnie cienkie tenisówki. Często jednak są to tanie buty, które nie zapewniają stopom należytego komfortu. I pakowanie ich do plecaka może być problematyczne. A przytroczone na zewnątrz plecaka, będą dyndać na zewnątrz, obijać się i wytrącać z równowagi. W sensie dosłownym i przenośnym.

Z tego powodu, inna miłośniczka wypraw górskich, stworzyła buty, które nie tylko są praktycznie nie do zdarcia, ale są też miękkie i ciepłe (lub nie, zależnie od tego który model się wybierze). A co najważniejsze, wykonane są z takiego materiału, że bardzo łatwo je złożyć, związać i spakować w wygodny worek. Nazywają się one Pakems.51fa63557d59bffb66a9e908e130fe7e_original

Wykonane z miękkiego, ale wytrzymałego i wodoodpornego materiału. Wersja zimowa z wkładką z ciepłego futerka zapewni ogrzewanie, ale nie będzie powodować pocenia. Podeszwa antypoślizgowa, elastyczna, dopasowuje się do stopy i do warunków zewnętrznych, odpowiednio się zgina. Wersja letnia, jeszcze mniejsza, bardziej przewiewna, a równie wygodna i wytrzymała.

e885f205090d3eec4c5f4650ce95ef24_original

W podeszwie mają zamontowaną gumkę, służącą do złączenia butów, aby łatwiej spakować je do dołączonego worka, który bez problemu można nosić jako nerkę, lub przytroczyć do swojego plecaka.

656481ec223af89179be4607981f0cf4_original

Buty wyposażone są także w kieszonkę ( wersja z wysoką cholewką) na klucze, kartę kredytową czy dokumenty, dzięki czemu na narciarską wyprawę na stok nie musisz zabierać ze sobą plecaka czy nerki.

37d0b5debd0fd62722ba60e397463250_original

Posłuchajcie co o produkcie ma do powiedzenia jego autorka:

Jeśli macie pomysł na swój własny wzór butów – nie ma problemu. Możecie wybrać wzór, jaki ma na butach się znaleźć.

Ce na chwilę obecną mają się w ten sposób: 50$ za wersję dla dzieci lub za niskie buty dla dorosłych, natomiast do 70$ za pozostałe opcje.  Buty produkowane będą od lipca tego roku, natomiast tym, którzy je zakupią zostaną przysłane w listopadzie.

Cena jest bardzo przystępna, nie różni się wiele, lub jest nawet niższa od cen w sklepach stacjonarnym ze sprzętem turystycznym.

Mnie podobają się bardzo i zdecydowanie BRAŁABYM.

Więcej informacji znajdziesz klikając tu:

kickstarter-logo-light

Źródło Kickstarter Pixabay
Może ci się spodobać