Ultra-silny nóż, który przekroi wszystko.

0

W warsztacie każdego faceta porządny nóż to podstawa. Często trzeba coś naciąć, rozciąć czy dociąć. W większości przypadków, najlepiej sprawdza się wysuwany nóż łamany – do przecinania tapet, przy wszelkich pracach mechanicznych i wykończeniowych. Bardzo precyzyjny i niezawodny. Nie nadaje się jednak do wszystkiego. Można oczywiście dokupić inne noże, jednak trzeba w to zainwestować, a z efektem bywa różnie. Używanie niektórych z nich wymaga umiejętności, a metodą prób i błędów można zapewnić sobie sporo dodatkowej pracy i kosztów.

Przydałby się taki nóż, którego użytkowanie jest łatwe, lekkie, nie wymaga wcześniejszego wprawiania się, żeby nie ryzykować zniszczenia docelowego materiału. A najlepiej, żeby nie trzeba było wkładać w to dużo siły. Zwykłe noże działają na dany materiał z taką energią, jaką my mu dostarczamy. Z tego powodu, żeby jeszcze ułatwić życie i majsterkowanie, powstał Wondercutter. Jest to nóż ultradźwiękowy, który przetnie właściwie wszystko. Plastik, gumę, skórę. Co więcej, zrobi to niezwykle dokładnie i bez wysiłku ze strony strony użytkownika.

Zwykłym nożem do tapet czasem trzeba wykonać dużo nacięć w jednym miejscu, aby usunąć niepotrzebny fragment. Tutaj wystarczy tylko jedno. Zajmuje to tylko chwilę, co jest kolejną zaletą. Oszczędza czas, który można spędzić zdecydowanie przyjemniej. No chyba że majsterkowanie jest tym, co sprawia frajdę – to i w tej sytuacji działa na korzyść, ponieważ można osiągnąć zamierzony efekt lepiej i bez nerwów. No i trzeba odłamywać końcówek.

Jeśli ktoś pasjonuje się elektroniką, konstruuje sobie w domu układy scalone, a potem jeszcze wykonuje do nich różnego typu obudowy – tez będzie z tego noża zadowolony. Dzięki drobnemu ostrzu i sile ultradźwięków działa bardzo precyzyjnie. Przetnie nawet najmniejszy element. Wykona odpwiednie nacięcie. Doskonale widać to na przykładzie elementu tak delikatnego jak papier.

Idealny będzie także dla wszystkich fanów DIY. Bez problemu można nim wykonać wszelkie ozdoby, ażurowe wzory i wiele wiele innych.

Jest niewielki, a do tego bardzo lekki. Specjalna stacja, w której się go umieszcza nie zajmuje dużo miejsca na biurku. Można także przymocować go sobie do paska i się z nim przemieszczać – waży jedyne 680 g. Także jego zużycie energii jest niewielkie. Pobiera 35W.

Oto jego dokładna specyfikacja:

A to lista materiałów które przecina (oraz tych, których nie przecina):

Swoją precyzję i skuteczność zapewnia ostrzu wibrującemu 40 000 razy/s. Dzięki temu działa szybko i niezawodnie.

Jest to urządzenie które na pewno przyda się w każdym warsztacie, niezależnie od tego, na jakich materiałach pracuje i jakie produkty wytwarza,

Obecna cena tego urządzenia to 248$. W cenie jest tez dwuletnia gwarancja na produkt. Kiedy znajdzie się w regularnej sprzedaży detalicznej, jego koszt będzie wynosić 390$.

Więcej o produkcie:

Źródło Kickstarter E-budowlane
Może ci się spodobać