Odlotowe selfie

0

Współcześnie kult selfie jest bardzo rozwinięty. Coraz rzadziej można spotkać się z pytaniem : Przepraszam czy zrobi nam Pan zdjęcie? Technologia w odpowiedzi na potrzeby ludzi związane z tą dziedziną ciągle idzie do przodu. Najpierw dodatkowo przedni aparat, żeby widzieć jak robisz sobie zdjęcie, żeby nie było krzywe czy ucięte. Następnie, jak więcej ludzi ma być na zdjęciu i okazuje się że człowiek z natury ma za krótką rękę – selfie stick. To w przypadku kiedy używa się smartfona. Jeśli zwykły aparat – nie ma sprawy, są statywy, piloty, samowyzwalacz.

Ludzie jednak pragną nowości i już zdarza się słyszeć stękania że od selfie stick boli ręka, że za mały zasięg i nie można objąć całego widoku, a przy zwykłym tradycyjnym aparacie za długo trzeba stać i czekać jak się ustawi samowyzwalacz. A osoba która go ustawiła musi lecieć na łeb na szyję żeby zdążyć. Obrotowe teleskopowe ekrany w aparatach cyfrowych też nie budzą już ekscytacji i nie są uznawane za innowację i wygodne wyjście.

313b57a0f0d2666361e8e41d1e7a07a4_original

Airselfie Holdings Ltd London, która mimo nazwy stacjonuje we Włoszech, wyszła naprzeciw tym potrzebom i wypełniła niszę. Stworzyli przenośny latający aparat fotograficzny który można wmontować w etui telefonu. Sterowany aplikacją lata jak mu się każe, a następnie robi zdjęcie od razu dostępne w telefonie, na które cały czas ma się pogląd. Zobaczcie:

Żeby go używać nie ma potrzeby dotykania go, więc nie zrobisz sobie krzywdy. Jedyny kontakt jest przy wyjęciu z etui. Ale ląduje, startuje i lata sterowany aplikacją. Działa ona na androidzie i IOS. Ma trzy różne style latania.

  1. Selfie Mode – najprostszy, umożliwia ruch w dwóch kierunkach, dalej lub bliżej od Ciebie.
  2. Selfie Motion Control mode, który pozwala sterować urządzeniem w czasie rzeczywistym za pomogą joysticka w aplikacji.
  3. Latanie, które pozwala  utrzymanie Airselfie nieruchomo w pozycji poziomej

Jest nieduży. Wymiary to : 9,5 x 6,7 x 1 cm. Waży 52 gramy. Wyposażony w kartę pamięci 4GB i autogeniczne wifi. Bateria o mocy 260 mAh, 7,4v pozwala na jakieś 4 minuty lotu. Przy 30 minutach ładowania.

Jest to zdecydowany minus. No ale lata i jest praktyczne, więc chyba można wybaczyć.  Oto co mają na ten temat do powiedzenia producenci:

Najniższa cena, w jakiej na chwilę obecną można nabyć ten gadżet to 179 $. Produkt dostępny będzie w sprzedaży detalicznej w marcu 2017 i będzie wówczas kosztować ok. 300 $. W zależności od tego jaki pakiet wybierzecie, otrzymać można gadżety typu etui na telefon ( do różnych najnowszych modeli iPhone i Samsung), powerbanki i kable usb.

Ja BRAŁABYM.

Aby sobie kupić kliknij tu :

kickstarter-logo-light

Może ci się spodobać