Oto gaduła, z której niedyskrecji wynika coś dobrego .

0

Istnieje bardzo wiele dostępnych systemów lokalizacji. Są to mniejsze lub większe urządzenia, lub po prostu aplikacje czy usługi automatycznie instalowane w telefonach.

Ale gdyby ktoś chciał móc zlokalizować swój skardziony rower, albo psa który mu uciekł ( a nie chce ładować mu czipa pod skórę), to może być problem. Zwłaszcza jeśli nie jest się szpiegiem i nie ma się dostępu do bardzo zaawansowanych urządzeń mikroskopijnych rozmiarów.

Dlatego pewna grupa ludzi stworzyła Magpie – naprawdę małe urządzenie lokalizujące, ogólnodostępne, którego każdy bez problemu może używać. Wygląda ono tak:

 

Magpie oznacza z angielskiego srokę, a w potocznym znaczeniu – gadułę. nazwa ta jest jak najbardziej adekwatna.

“Sroka-gaduła” ma zasięg w 185 krajach. Bez problemu przebiega jej lokalizowanie, a wygląda bardzo niepozornie, jak brelok lub inna pierdółka przyczepiana do odzieży czy plecaka.

Także jeśli chcesz wiedzieć gdzie jest Twoje dziecko, a nie chcesz zbyt szybko wyposażać go w smartfona – przemyśl inwestycję w to urządzenie. 

Inna sytuacja – pies zwiał, ale nie miał wszczepionego czipa. Byłeś jednak przewidujący, zawiesiłeś mu lokalizator na obroży. Teraz nie musisz w kółko biegać po osiedlu i paskudnika szukać. Magpie połączone z Twoim telefonem wskaże Ci, gdzie się zwierzak aktualnie znajduje.

Jest to też dobry sposób poszukiwania rzeczy skradzionych. Można zainstalować go w niewidocznym miejscu. Np:

A w torebce czy walizce nie wzbudzi podejrzeń – nie wygląda na to, czym jest.

Oto wskazówki, jak to urządzenie można zastosować:

Projekt ten uważam za pożyteczny, ciekawy, przemyślany, mądrze zaprojektowany, a na dodatek przydatny w sprawach naprawdę istotnych.

Kilka słów od pomysłodawcy:

Na chwilę obecną ceny zaczynają się od 5$ za urządzenie i akcesoria. Czyli za cenę dwóch kaw na mieście ma się bezpieczeństwo swoje, swoich bliskich oraz dodatkowo posiadanych przedmiotów.

Zdecydowanie warto. BRAŁABYM bez zastanowienia.

Więcej informacji na ten temat uzyskasz klikając w logo:

Źródło Kickstarter
Może ci się spodobać