Posłuchaj muzyki, poszukaj ulicy nie zdejmując rąk z kierownicy.

0

Nie ważne czy prowadzicie samochód, czy przechodzicie przez jezdnię, chcecie raczej czuć się bezpiecznie.  Na pewno nie napawają Was zachwytem sytuacje kiedy ktoś o mały włos Was nie rozjedzie (albo się z Wami nie zderzy, jeśli też prowadzicie) bo szuka czegoś usilnie w telefonie, czy to muzyki, czy to trasy w nawigacji, czy odpisuje na sms. Ciężko o podzielność uwagi podczas jazdy. Poprawnie to wszystkie rzeczy typu ustawianie trasy czy wybór muzyki powinno się ogarnąć przed ruszeniem, a smsy i telefony zignorować, ale w praktyce jak wiadomo nie jest tak różowo.

Next Thing Co. stworzyło więc urządzenie o nazwie Dashbot.

07e13ec2854a3c20d898d1dc11f39ad6_original

Funkcjonuje ono tak, że za pomocą komend głosowych jesteśmy w stanie wybrać muzykę której chcemy słuchać, odpisać na wiadomość, ustawić w nawigacji trasę do wybranej lokalizacji czy uzyskać potrzebne informacje. I wiele wiele innych. Współpracuje między innymi z następującymi aplikacjami :

b51d15d9986b672eac2d4c26a9cd088b_original

Korzysta on z tych aplikacji za pośrednictwem Waszego smartfona, z którym łączy się przez Bluetooth.

Nie jest to jednak jedyna atrakcja i korzyść. Dashbot zintegrowany jest również z systemem Alexa, czyli inteligentny dom. Dzięki temu sprawdzi też pogodę, odtworzy audiobook, itp.

Zobaczcie jak działa to w praktyce:

Jak na razie Dashboard jest w fazie powstawania, jest Start up’em na Kickstarterze. Można na chwilę obecną kupić go za 49$, a zostanie dostarczony w lipcu 2017.

Liczmy więc na to że wynalazek się przyjmie i będzie się można trochę bezpieczniej poruszać po ulicach.

Ja BRAŁABYM.

Kliknij tu by kupić :

kickstarter-logo-light

A tu by więcej sobie poczytać :

www.nextthing.co

Może ci się spodobać