Prysznic bez szoku termicznego? Teraz to możliwe!

0

W pierwszej dziesiątce przyjemności, z jakich człowiek może obecnie korzystać, prysznic po długim dniu, czy też po intensywnym treningu zajmuje bardzo wysokie miejsce. Szum wody, pełen relaks, to uczucie kiedy po naszej skórze strumieniami spływa woda o idealnej temperaturze…

Zaraz zaraz…woda o idealnej temperaturze!? Niby jak? Niby kiedy? Twarda rzeczywistość i złośliwość przedmiotów martwych doskonale pozbawia złudzeń tego typu. Łatwiej samodzielnie zorganizować wyprawę na Mount Everest niż utrzymać optymalną, odpowiednią temperaturę wody przez dłuższy czas.

W naszych oczekiwaniach, biorąc prysznic chcemy czuć się tak:

A tak naprawdę doświadczamy spektrum wrażeń termicznych w dwóch skrajnych zakresach:

Szansa na prysznic w idealnej temperaturze jest niewielka, a jeśli uda się ją znaleźć, to przypadkiem i tylko na moment.

Wielu ludzi za tym nie przepada, ale niewielu pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Kogoś jednak skoki temperatur kiedy brał prysznic drażniły na tyle, że postanowił pomóc sobie, a przy okazji też innym ludziom, wypuszczając swój produkt  na rynek.

Nazywa się on Livin, a zaprojektował go pan Jaelun Lee.

Jest to prysznic w zupełnie nowym wydaniu. Nie tylko ze względu na jego wygląd. Imponujące i znaczące są funkcje, jakie zaprogramował mu producent.

Bardzo łatwo można zainstalować go w łazience zamiast tradycyjnej baterii. Jak to zrobić, można zobaczyć na stronie vimeo.

Urządzeniem steruje się za pomocą aplikacji. Można w niej ustawić pożądaną temperaturę wody, która najbardziej nam odpowiada. Kiedy woda nagrzeje się, telefon o tym poinformuje.

Urządzenie ma wiele zalet, a najważniejsze z nich to:

  • utrzymywanie temperatury wody na stałym poziomie, nawet kiedy zatrzymamy chwilowo jej strumień
  • możliwość słuchania muzyki pod prysznicem, bez potrzeby inwestowania w wodoodporny głośnik (jest on wbudowany w Livin)

  • kilka programów działania (na przebudzenie, na relaks, tryb do kąpieli dziecka)

  • możliwość dostosowywania parametrów w łatwy, intuicyjny sposób
  • możliwość stworzenia kilku profili, dla każdego z domowników, aby procesu ustawiania temperatury nie trzeba było za każdym razem ponawiać

  • oszczędzanie wody – używając Livin można zaoszczędzić nawet 30 000 szklanek wody rocznie.

Urządzenie, kiedy osiągnie wybraną temperaturę, zatrzymuje strumień wody i wysyła nam powiadomienie. Wtedy wystarczy jedno kliknięcie, aby uruchomić prysznic bez zbędnego zużywania jej nadmiaru.

W ten sposób oszczędzamy także nasz czas, który możemy inaczej wykorzystać, ponieważ nie musimy sami zajmować się dobieraniem temperatury.

Kiedy skończymy brać prysznic, w aplikacji na telefonie możemy sprawdzić, ile czasu nam to zajęło i ile wody zużyliśmy.

Pan Lee miał pomysł naprawdę godny uwagi. Posłuchajcie, co sam mówi o swoim projekcie:

Livin bardzo ładnie się prezentuje, a na aspekt estetyczny także należy zwrócić uwagę.

Z wykorzystania tego produktu wynika bardzo wiele korzyści. Jeśli chodzi o cenę, to korzystna ona jest być może na tym etapie. Chwilowo wynosi 299$.

Kiedy Livin dostępny będzie w sprzedaży detalicznej, a nastąpi to w październiku 2018 roku, będzie kosztować 599$, co jest już dość wysoką kwotą.

Więcej szczegółów można poznać odwiedzając stronę

Źródło Kickstarter Pinterest Hans Grohe
Może ci się spodobać