Rewolucyjna Konkurencja Tesli – 1000KM i zasięg ponad 640km – Lucid Air

3

Można by uznać że Tesla Elona Muska ma monopol na elektryczne samochody i innowacje. Jak się jednak okazuje nowy rynek zainteresował również mniejszych graczy….

Od 2007 roku produkowali zwykłe akumulatory by teraz stać się największą konkurencją dla Tesli S. Połączyli to co najlepsze z ostatnich lat motoryzacji i technologii – wyszło oszałamiająco!

Jak wiadomo designerzy często przesadzają z kosmiczną stylistyką, która nie zawsze jest wstanie wpasować się w miejski klimat i definicję praktyczności pojazdu. Lucid Air nie tylko spełnił te warunki ale jest luksusowym praktycznym autem który nie przesadza z wychodzeniem ze strefy minimalizmu.
Naprawdę cieszy oko z zewnątrz…

Jak i z wewnątrz gdzie stylistyką przypomina wysokiej klasy mercedesa…

Na uwagę zasługują fotele pozwalającą na bardzo komfortową podróż pod kątem 55° – oczywiście jest to wyposażenie opcjonalne
Nawet w podstawowej wersji nie brakuje miejsca.
Drewno plus srebrne kolory i czerń.
Opcjonalnie z tyłu zamówić można luksusowe fotele z środkowym tunelem zakończonym dotykowym tabletem pozwalającym na wygodną pracę w podroży.
Kokpit robi wrażenie – czy w tym kierunku pójdą inne marki za 5 -10 lat?
Zastanawiająca jest kwestia bezpieczeństwa przy pełnym szklanym dachu…

Lucid Motors, tak właśnie nazywa się firma, która ma zamiar przejąć część nowo powstałego rynku. Air to ich flagowy model, który ma to umożliwić, a same informacje to wg ludzi zaangażowanych już nie mrzonki, a realne fakty. Lucid Motors startuje budowę swojej fabryki w Arizonie, której wartość ma oscylować w okolicach 700 000 000 USD. Czy to wszystko jest prawdą okaże się w 2019 roku kiedy to mają zostać dostarczone pierwsze sztuki do swoich właścicieli, którzy za auta płacą już teraz.

A co z bateriami, ich wytrzymałością i zasięgiem jazdy?
Lucid Motors podpisał już umowy o współpracy z firmą Samsung SDI co dodatkowo wzmacnia wizerunek marki. Baterie mają być wytrzymałe na wielokrotne ładowanie w technologi fast charging, a zasięg w podstawowej wersji to nieco ponad 500km, opcjonalnie 640km.

https://lucidmotors.com/sites/all/modules/custom/car_page/images/battery-760x506.jpg

Do 2020 roku planowana jest produkcja 60 000 sztuk tego modelu co jest dość odważnym celem.

Podstawowa wersja oferuje klientom silnik o mocy 400KM co jest zdecydowanie zadowalającym wynikiem. Napęd na tylne koła i osprzęt pozwalający na autonomiczną jazdę. 19 calowe felgi, aluminiowy dach oraz 10 poduszek powietrznych i 10 głośników. Wyjątkowo dobrze prezentują się przednie LEDowe lampy, które otwierają się odkręcając automatycznie na boki po ich uruchomieniu. Podstawowa wersja to koszt zaczynający się od 52 500 USD.

W droższej wersji możemy znaleźć silnik 1000KM rozpędzający pojazd do 350Km/h z napędem na 4 koła. Szklany dach, bardzo wygodne fotele z tyłu, które wychylają się do tyłu pod kątem 55°. Większe 21 calowe felgi. Podgrzewane oraz wentylowane przednie fotele z regulacją w 22 kierunkach oraz pełne aktywne zawieszenie pozwolą podróżować naprawdę wygodnie. No i oczywiście mocniejsze 130kWh baterie pozwalające na podróż do 640km.
Luksusowy model Lucid Air będzie kosztował ponad 100 000 USD w zależności od wybranych bajerów.

 

 

 

 

 

Źródło Lucid Motors
Może ci się spodobać