Robot kuchenny który zrobi za Ciebie dosłownie wszystko!

0

 Robot kuchenny to urządzenie znane w większości domów. Od momentu jego pojawienia się na rynku, stale zyskiwał na popularności. Pojawiały się coraz to nowe wersje, z nowymi udoskonaleniami, bajerami i innymi cudami, mającymi wyróżnić ten jeden produkt, tej konkretnej firmy, spośród wielu podobnych.

Dlatego właściwie każdy taki super robot, w swoich funkcjach ma:

  • siekanie, 
  • krojenie,
  • mieszanie,
  • ubijanie,
  • i wiele innych rzeczy.

Dokładnie jakich nie wiem, gdyż robota takowego nie posiadam. Ale na pewno ten sprzęt przyspiesza proces gotowania, wykonując za człowieka te wszystkie najbardziej irytujące i czasochłonne czynności (przy których można nabawić się ran ciętych i utartych – np. na tarce do warzyw).

Jednak są pewne czynności które wykonać trzeba. Jeśli nasz robot sam kroi, to potem trzeba ugotować. Jeśli sam coś miesza i piecze, to i tak trzeba odpwowiednio rozdrobnione składniki wrzucić do środka. To jeszcze nie te czasy, żeby we wszytkim w kuchni wyręczała nas Rosie, jak w Jetsonach. Kto nie pamnięta, odsyałam do internetu – poszukajcie i obejrzyjcie.

I tak samo robot kuchenny, który jest tematem tego artykułu, ma też swoje ograniczenia. Jednak ma w sobie kilka funkcji, które zdecydowanie go wyróżniają. Mianowice, jak na każdego szanującego się robota kuchennego – gotuje. Autentycznie i prawdziwie. Tak, że jak wracamy do domu, obiad można wyjmować i zjadać. Wystarczy wydać mu polecenie za pośrednictwem aplikacji w telefonie.

Nazywa się on Suvie.

Działa jednocześnie jako lodówka, piekarnik / urządzenie do gotowania.

Posłuchajcie sami:

Suvie jest niezwykły pod tym względem, że rozpoznaje rodzaje jedzenia w nim umieszczone. Na tej podstwie dopasowuje czas rozpoczęcia gotowania każdego z nich w taki sposób, żeby wszystkie były gotowe w tym samym momencie.

Podzielony jest na cztery strefy. W każdej z nich umieszczany jest pojemnik z produktem, który potem będzie częścią składową naszego posiłku. Z Suvie można ugotować obiad, który powienien zaspokoić apetyt 2-4 osób dorosłych, w zależności od liczebności rodziny, czy ilości gości na obiedzie.

Gotowanie warzyw na parze możliwe jest dzięki zbiornikowi na wodę, który w razie potrzeby można z urządzenia bez problemu wymontować.

Przygotowywanie posiłku, jesli posiada się to urządzenie, nie wymaga od nas nawet wstępnej obróbki produktów spożywczych. Gdyż można otrzymywać je raz w tygodniu, w formie cateringu, w odpowiednim zestawieniu ( z uwzględnieniem składników odżywczych – aby dbać o zdrowie). Spakowane od razu w odpwowiedniej wielkości porcjach. Można także składać zamówienie na posiłki skomponowane według swoich preferencji.

Wystarczy rano włożyć jedzenie do urządzenia, które wewnątrz zachowa odpowiednio niską temperaturę, tak aby się nie zepsuło. A będąc w drodze do domu, wysłać polecenie rozpoczęcia gotowania. A po powrocie wystarczy tylko wyłożyć posiłek na talerz.

Wspomnianym wcześniej ograniczeniem jest to, że posiłku na rodzinną imprezę raczej nie przygotujemy. Więc tutaj robota nas nie ominie. Chyba tylko wyręczy w ten sposób, że oprócz gotowania dla gości, nie będzie trzeba martwić się posiłkiem dla siebie. Bez brudzenia dodatkowych naczyń i zajmowania palników czy piekarnika.

Projekt jest na pewno ciekawy. wart zainteresowania. Jednak cena trochę odstrasza. Obecnie jego koszt to 479$, natomiast kiedy dostępny będzie w sprzedaży detalicznej, a nastąpi to w roku 2019, kosztować będzie 599$.

Aby dowiedzieć się więcej na jego temat, odsyłam do strony 

Źródło KickStarter Gadżetomania Westwing
Może ci się spodobać