W domu czy w podróży, drzemka niech Ci służy

0

I znów o podróży, lecz tym razem znalazłam coś, co zapewni komfort Tobie. Wybierasz się na wycieczkę autokarem po Europie? Czy planujesz wsiąść w samolot i spędzić tam kilka godzin?   A może pracujesz w domu po nocy? Każda z tych sytuacji sprzyja drzemce, bardziej lub mniej zamierzonej. W każdej z tych sytuacji raczej pozostaje się w pozycji siedzącej. We śnie głowa opada, więc warto było by zapewnić jej jakieś podparcie i uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji w postaci bólu.

Rozwiązanie? Oczywiste. Dostępne w dużej ilości i rodzajach poduszki podróżne. Ładniejsze       i brzydsze, te bardziej wygodne i te mniej, lepiej lub gorzej zaprojektowane. Większość poduszek tego typu zapewnia podparcie w sytuacji kiedy głowa opada Ci na boki. A jeśli Twoja głowa zachowuje się niestatystycznie i opada do przodu? Ano, tu już gorzej. Ponieważ poduszki podróżne w najczęściej spotykanym kształcie nie zabezpieczają szyi w tym zakresie. Krótko mówiąc, a raczej pisząc, brody na czym oprzeć nie masz.

poduszka-podrozna-night-fleece-b

Powiecie : co nowego można tu jeszcze wymyślić? Są jakie są te poduszki, podnoszą komfort naszego drzemania w pozycji siedzącej, dobrze jest. A tu pojawia się element zaskoczenia – można. Studio Banana Things zaprojektowało nowy wzór który uwzględnia wspomnianą wcześniej niedogodność. W sieci do znalezienia pod nazwą Ostrich Pillow. Model który chcę Wam pokazać dopiero dołącza do poduszkowej linii tej firmy, nie jest więc jeszcze dostępny na ich stronie internetowej. Nosi on nazwę GO.

5859d91ed638629406c6afc13a69a006_original

Prezentuje się następująco, według mnie – bardzo korzystnie. Przyjemne dla oka kolory, ładny    i elegancki kształt. No ale nie tylko dlatego warto się nią zainteresować.

Co się liczy kiedy gdzieś się wybierasz i chcesz zabrać poduszkę? Rozmiar. Ten aspekt również został przez twórców przemyślany. Tę zmieścisz do torebki czy plecaka.

113ff1c033c149382304fb2e6a9163a6_original

Nie widać żadnych guzików czy zabezpieczeń. Wytrzyma? Tak. Zapięcie jest magnetyczne, pozwala nam regulować rozmiar.

7150d72effd7fe822e6d9d62610f564d_original

Wypełniona materiałem lepkosprężystym dopasowuje się do kształtu Waszej głowy. W cenie 40$ za sztukę (na chwilę obecną) warta jest swojej ceny.

Fajny produkt dla każdego kto w podróży ceni wygodę. Albo w domu, kiedy zaśnie nad książką lub przed komputerem.

Ja na pewno, więc BRAŁABYM.

A gdzie to kupić?

kickstarter-logo-light

 

Źródło Kickstarter
Może ci się spodobać