Nie kalosze, ale kałuży się nie boją.

0

Pierwsze opady deszczu powodują że z odmętów szafy wyciągamy kalosze.

Słusznie poniekąd, jako że jest to najlepszy sposób ochrony przed przemokniętymi skarpetkami i wynikającym z tego wiosennym – jesiennym katarem.

Kałuże, szykujcie się – ja i moje kalosze, nadchodzimy! – da się słyszeć z ust młodych miłośników deszczowej pogody.

Nie da się ukryć, że stopy na pewno nie zamokną i będzie można korzystać z uroków skakania po kałużach  bez ograniczeń. Jednak buty, jakimi są kalosze, nie sprawdzą się w każdej sytuacji. Są dość sztywne, podeszwa jest twarda, także nie jest to najlepszy wybór na długie wędrówki, w miejsca gdzie niespodzianki w postaci strumienia przecinającego szlak zdarzają się nader często (kto lubi chodzić po górach, ten wie).

Wiadomo, nic strasznego – buty i skarpetki z nóg, ku przygodzie! Jednak te buty i skarpetki potem trzeba założyć z powrotem, wcześniej wytrzeć stopy, żeby się jakiejś przykrej dolegliwości nie nabawić. Nie wspominając już o tym, że te buty i skarpetki przy odrobinie (nie)szczęścia mogą odpłynąć strumieniem w siną dal.

Mimo wszystko kalosze nadal nie są dobrym wyborem, ponieważ nie jest to obuwie przewiewne. Stopa się poci – czyli grzybica gwarantowana.

Dlatego stworzone zostały buty, które nie są ciężkie ani wymagające długiego sznurowania, a nadają się na spacery po mieście i długie piesze wędrówki. Niezależnie od panującej pogody czy podłoża. Nazywają się Vessi.

Buty wykonane z innowacyjnej tkaniny Flash Knit, będącej połączeniem poliestru i nylonu. Obuwie bezszwowe, przeszycia widoczne jedynie w miejscach mocowań na sznurowadła. Materiał ten jest bardzo uciągliwy, przez co dopasowuje się idealnie do kształtu stopy. Dzięki temu idealnie przylega, co w połączeniu ze specyfiką tkaniny Flash Knit zapewnia 100 procentową wodoodporność. 

Buty wyposażone są także w specjalny system odprowadzania wilgoci. Zarówno kiedy narażone będą na kontakt z wodą, lub kiedy stopa się spoci. Ta druga opcja mniej jest prawdopodobna, ponieważ tkanina z której są wykonane jest przewiewna i zapewnia odpowiednią wentylację. Oznacza to, że można żyć aktywnie bez ograniczeń. I nie trzeba omijać kałuż.

Można znów poczuć się swobodnie jak dziecko i korzystać z tych małych przyjemności. A jak się ma dzieci, można z nimi się tą radością dzielić.

Duży komfort zapewnia fakt, że w bardzo niedługim czasie po kontakcie z wodą, jej nadmiar odparowuje i można bez nieprzyjemnych odczuć kontynuować wędrówkę.

Ciężko uwierzyć, gdyż brzmi to aż za pięknie aby było prawdziwe. Jednak znalazło się kilka osób które opowiedziało o swoich wrażeniach po noszeniu tych butów. Zakładając że to prawda a nie reklama, zebrały pozytywne opinie.

Dostępne są w trzech kolorach:

  • szarym
  • białym
  • czarnym

Nie są najtańsze, ale jest to cena odpowiadająca jakości wykonania oraz adekwatna (moim zdaniem) do reklamowanych właściwości. Wynosi ona w tej chwili 99$. Kiedy dostępne będą w sprzedaży, cena ta wzrośnie do 165$.

Więcej szczegółów można poznać na stronie:

Źródło KickStarter Mapa Turystyczna
Może ci się spodobać