wuuklabs.com

🔔WUUK: Inteligenty dzwonek do drzwi

Odjechany bezprzewodowy dzwonek do drzwi z kamerą która rozpoznaje twarze i widzi w nocy. Popularny start-up z USA ma dobre branie 👈😉 i właśnie przebił 1 600 000 $USD. Zobaczmy czemu coś tak nudnego budzi takie zainteresowanie. WUUK dzwonek do drzwi:

WUUK to wyjątkowy dzwonek do drzwi, który został stworzony w San Francisco, czyli tam gdzie Dolina Krzemowa przez WUUK Labs. Projekt na Indiegogo.com bardzo szybko zyskał popularność, a w pierwszej turze wsparty przez prawie 7 tyś osób zyskał 776 742 $USD. Tura zakończyła się w styczniu 2020. W momencie pisania na liczniku drugiej tury widać 900 396 $USD i zwiększa się.

Dlaczego WUUK jest wyjątkowy?

Przede wszystkim dzwonek WUUK jak twierdzą autorzy jest inteligenty. Rozpoznaje twarze osób podchodzących do naszych drzwi, nawet w nocy za pomocą AI. Każdą twarz można później otagować kto to był i następnym razem kiedy ta osoba się pojawi otrzymasz powiadomienie że znajoma osoba znajduje się u progu wraz z jej imieniem w powiadomieniu.

Ten sprytny dzwonek posiada jeszcze wbudowany alarm. Łączy się z aplikacją w telefonie i do tego łatwo się go instaluje ponieważ jest bezprzewodowy.

WUUK posiada czujnik ruchu działający w 360 stopniach, dzięki temu urządzenie wie kiedy ktoś się zbliża. Gdy już kogoś wykryje w ciągu 0.35 sekundy uruchamia kamerę która rejestruje wszystko co się dzieje dookoła. W telefonie wówczas otrzymujemy powiadomienie, że ktoś jest pod drzwiami.

bezprzewodowy dzwonek do drzwi wuuk startup

Komunikacja

Gdy otrzymamy już powiadomienie o pojawieniu się kogoś u progu naszych drzwi, aplikacja da nam 3 akcje do wyboru.

  • możemy od razu powiedzieć zdalnie do gościa: cześć!
  • jeżeli nagraliśmy wcześniej, możemy odtworzyć “automatyczną sekretarkę”
  • możemy po prostu oglądać incognito co się dzieje i kto przyszedł

W przypadku gdy rozpoczniemy video-rozmowę, nasz gość nas usłyszy i będziemy mogli szybko dowiedzieć się o co chodzi. Niezwykle istotnym atutem jest fakt, że taką rozmowę możemy podjąć będąc gdziekolwiek, choćby w pracy. Możemy np. dogadać się z kurierem, żeby zostawił paczkę u sąsiadki.

dzwonek do drzwi na wifi wuuk

Dzwonek do drzwi

Oczywiście oprócz elementu z kamerą i przyciskiem dzwonka, który wiesza się przy drzwiach, otrzymujemy w zestawie element dosłownie realizujący zadanie dzwonka – czyli dzwoni. Jest to dzwonek wkładany bezpośrednio do kontaktu. I tu jest drobny minus jeżeli ktoś się połasi na WUUK’a w Polsce ponieważ wtyczka pasuje tylko do gniazda w standardzie USA. Na szczęście są dość tanie przełączki na “polskie” gniazda dzięki którym rozwiążemy ten problem.

inteligentny dzwonek do drzwi Wuuk

Oprócz tego, że wytwarza dźwięk, służy jako pośrednik w połączeniu bezprzewodowej części z internetem. Ma w sobie tzw WiFi repeater co w praktyce oznacza, że zwiększa przy okazji zasięg naszej domowej sieci WiFi. Dzięki temu zewnętrzny element dzwonka zawsze znajduje się w zasięgu nawet jeśli normalnie domowa sieć nie zapewniałaby stabilnego połączenia.

Powiadomienia można ustawić tak by każdy członek rodziny mógł mieć dostęp do dzwonka, co wydaje się logiczne.

dzwonek do drzwi

Montarz

Inteligenty dzwonek WUUK można zamontować w kilka minut by był gotowy do działania. W zasadzie jeśli po prostu Ci się nic nie chce to możesz po prostu odkleić zabezpieczenie z tyłu urządzenia i przykleić je do płaskiej powierzchni. Jeżeli lubisz majsterkować możesz zamontować specjalną ramkę przy pomocy 4 śrubek a następnie wkliknąć urządzenie do tej ramki. Z pewnością będzie to bardziej odporne na wilgoć.

No dobra ale jak na taśmę, przecież można go zdemontować w 15 sekund?

Nie tak szybko, Startupowcy wpadli też na ten pomysł i specjalnie zaprogramowali funkcję głośnego alarmu. Gdy tylko ktoś zacznie majstrować przy dzwonku, ten zacznie bardzo głośno wyć by odstraszyć złego złodzieja. 🚨

wuuk ciekawy startup dzwonek do drzwi

Odporny i wytrzymały

Oczywiście odpowiednim na miejscu pytaniem w przypadku kolejnych “niezbędnych” gadżetów jest to jak długo to działa. Baterię, bo taką posiada WUUK należy wymieniać raz na 8 miesięcy, tak przynajmniej twierdzi producent. Jeżeli nie podoba Ci się takie rozwiązanie możliwe jest też podłączenie na stałe kabla zasilającego i możesz kompletnie zapomnieć o wymianach.

Jeżeli chodzi o warunki atmosferyczne to urządzenie jest w pełni przystosowane do bycia na zewnątrz budynku. Temperatury pracy pomiędzy ❄️ -20°C do 50°C ☀️ myślę, że starczą każdemu. Dawno nie widziałem w Polsce zimy przekraczającej takie temperatury. A co z wodoodpornością? WUUK chwali się IP65, co jest odpowiednie do tego typu zadania jakie spełnia urządzenie.

Bezpieczeństwo

Ciężko zaprzeczyć temu, że taki dzwonek zwiększy bezpieczeństwo Twojego domu. W zasadzie nie ma przeszkód, żeby zainstalować taki dzwonek w bloku przy drzwiach do mieszkania, jeżeli zdarza się że ktoś magicznie ominie “zamknięte” drzwi wejściowe do budynku.

wuuk dzwonek do drzwi

Kąt kamery też jest naprawdę satysfakcjonujący bo wynosi on 160 stopni. Z takim kątem raczej żaden “psikus” się nie uda. Czuła kamera na podczerwień ogranie wszystko w nocy i po zmierzchu, co często zawodzi w tanich wideofonach.

Dzwonek WUUK posiada slot na kartę micro-SD żeby mógł zbierać dane lokalnie nawet gdy nie ma internetu przez 2 dni 😱. Maksymalny rozmiar karty to 64GB co starczy na mniej więcej na 40 miesięcy możliwości zapisywania video kiedy czujnik wykryje ruch. Oczywiście o ile nie planujesz zamontować go w gabinecie stomatologicznym dane te wydają się realne.

Jeżeli wolisz mieć backup online swoich nagrań, WUUK w ramach zakupu oferuje Ci 48-godzinny zapis video w ich chmurze za darmo. Dzięki temu zawsze masz dostęp do nagrań nawet gdyby ktoś był absolutnym chamem i ukradł Ci Twój inteligenty dzwonek.

Aplikacja

WUUK posiada aplikację na telefon a nawet dwie. Jedną na system iOS oraz na Androida. Dzięki nim możemy wygodnie sterować wszystkimi funkcjami, rozmawiać z odwiedzającymi nas osobami oraz obserwować co się dzieje przed domem.

Dodatkowo WUUK może zintegrować się z inteligentnymi głośnikami tj. Alexa lub Google Home.

Aha, dostęp do kamery możesz mieć oczywiście ⚡️ instatnt kiedykolwiek zechcesz, nie musisz czekać na to aż ktoś zadzwoni żeby wyświetlić podgląd.

Aktualny koszt WUUK’a to $99 USD. Czyli wcale nie tak mało, jednak jakość jest adekwatna do ceny.

93%
Praktyczny Gadżet Do Domu

Fajny gadżet do domu który może być Twoim daily-use urządzeniem upraszczającym życie. Rozpoznawanie twarzy + dobrej jakości video po zmierzchu i w nocy. Funkcjonalna aplikacja i możliwość rozmowy z gościem będąc nawet na wakacjach. Podsumowując jeżeli masz wydać taką kasę na jakikolwiek inny gadżet to ciężko przebić ten dzwonek pod względem praktyczności. to byłby rozsądny zakup.

  • Design
  • Technologia
  • Cena
  • Użyteczność
Źródło INDIEGOGO.COM WUUK LABS
Powiadom mnie
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barterk

Nistety cała kampania to scum na który wiele ludzi się nabrało.

Sam zamówiłęm produkt w grudniu 2019 i do tej pory nie zostal wyslany.

Komentrze na profilu są jednoznaczne nikt nie dostal tego produktu, brak mozliwosci refundu z poziomu indiegogo oraz brak recenzji użytkownikow. Produkt prawdopodobnie nigdy nie postał.

2
0
Podziel się tym co myślisz, dodaj komentarzx
()
x