Żegnaj Spotify? Witaj Resso od twórców TikTok’a. Kiedy w Polsce?

Resso czyli nowa muzyczna platforma streamingowa od Twórców TikTok’a. Czy ma szansę wygryźć Spotify?

Kto stworzył Resso?

Od niedawna na stronach firmy ByteDance można zauważyć nowy projekt, który jest zapowiedzią ciekawej alternatywy dla popularnych platform streamingowych oferujących muzykę. Aktualnie najpopularniejsze są Spotify, Apple Music, Tidal, Deezer i kilka mniej znanych w Europie jak Pandora.

Firma ByteDance to chińska firma odpowiadająca za sukces platformy social media TikTok, dawniej musical.ly. Biorąc pod uwagę ich doświadczenie po nowym projekcie można spodziewać się czegoś co może zagrozić pozycji chociażby Spotify na rynku. Czy tak będzie nie wiadomo, ale pierwsze informacje robią wrażenie.

Resso gra na emocjach

Resso ma być aplikacją wprowadzającą nowy powiew wśród platform muzycznych. Oprócz podstaw tj. odtwarzanie muzyki, znajdziemy w niej funkcje pozwalające na reagowanie na utwory w sposób znany z serwisów społecznościowych typu Facebook. Ma to pomóc w wyrażaniu emocji jakie wywołuje aktualnie słuchany kawałek, oraz urozmaicić korzystanie z aplikacji. Dostępne będą komentarze, serduszka i lajki. Na utwory można reagować również GIFami czy krótkimi video.

Sami Swoi

Resso oczywiście nie zapomniało o swoim starszym bracie. Aplikacja będzie współgrała z istniejącą już platformą TikTok na preferencyjnych warunkach. Czyżby Chińczycy w planach mieli podboje rynku w coraz to szerszej perspektywie?

Słuchają a nie słyszą…

Wśród nas są tacy, którym kompletnie nie przeszkadza brak wiedzy o czym jest tekst piosenki. Są i tacy którym zależy by wiedzieć, jednak nie zawsze wśród reszty hałasów da się zrozumieć niektóre słowa, zwłaszcza w obcym języku. Słowa mają siłę, jestem w tej drugiej grupie.

Resso wychodzi na przeciw. W każdym utworze znajdziecie tekst piosenki wprost z aplikacji. Tekst oprócz tego, że jest pod ręką może być wyświetlany wers po wersie synchronizując się z piosenką. Zupełnie jak z napisami do video. Świetny pomysł!

Resso w Polsce?

Niestety aplikacja jest aktualnie dostępna w wersji beta tylko w Indiach oraz Indonezji. Oczywiście nie oparłem się spróbowaniu czy da się to ominąć za pomocą NordVPN, jednak ByteDance przyłożyło się dość mocno do określania rzeczywistej lokalizacji. Wynika to z coraz ostrzej nakładanych kar za łamanie praw autorskich na świecie. Także podsumowując na razie jest zbyt wcześnie by spekulować o chociażby wejściu na nasze Europejskie rejony.

Resso - A new music streaming service from ByteDance | Product Hunt Embed
Źródło Resso
Powiadom mnie
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się tym co myślisz, dodaj komentarzx
()
x